Bloger REZASTA.NET

Od 15 lat zmaga się z seropozytywnym reumatoidalnym zapaleniem stawów. Choroba przerwała jego przygodę ze sportem i naukę brazylijskiej sztuki walki – capoeiry. Miał wówczas 17 lat i wielkie plany na otworzenie swojej szkółki, w której wśród osób zapalonych do akrobatyki mógłby robić salta, śruby i obroty na jednej ręce. Mimo łagodnego przebiegu, rzut choroby w 2004 roku wymusił na nim nieoczekiwaną zmianę kierunku studiów. Większe doświadczenie oraz świadomość choroby stały się impulsem do stworzenia w 2011 roku bloga REZASTA.NET – obecnie jednego z największych „dzienników o RZS” w Polsce, który czytany jest przez tysiące chorych oraz ich rodziny. Opisuje w nim własne doświadczenia z chorobą, służbą zdrowia oraz dzieli się informacjami, tłumaczonymi z anglojęzycznych portali. Od kilku lat przyjaciel stowarzyszenia "3majmy się razem". Wielki fan filmów science fiction, ciekawostek naukowych oraz muzyki filmowej. Kocha jeździć na rowerze i przekonywać, że RZS to nie koniec świata.


Katarzyna Frąckowiak 

Od 13 roku życia choruje na reumatoidalne zapalenie stawów. W 2014 roku trafiła do szpitala z podejrzeniem białaczki. Po przeprowadzeniu szczegółowych badań zdiagnozowano u niej młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów. Zły stan zdrowia zmusił nastolatkę do podjęcia nauki w trybie indywidualnym. W wieku 18 lat rozpoczęła, trwającą do dziś, terapię lekami biologicznymi. Skuteczne leczenie oraz dobra współpraca z lekarzami sprawiła, że choroba została zahamowana i dzięki temu dziś może prowadzić normalne życie.

Na co dzień jest redaktorką w portalach internetowych: Sophisti i Hiro. Kilka lat temu założyła popularnego bloga modowo-lifestyle’owego – Coeurs De Foxes. Na Facebooku i Instagramie prowadzi profil Fashion People Poland, gdzie pokazuje modnie ubranych ludzi z Polski. W 2015 roku napisała autobiograficzną książkę „Nie boję się ciemności”, w której opisuje swoje codzienne życie i zmagania z RZSem. Autorka pokazuje również, że dzięki wytrwałości i wsparciu najbliższych można robić to, co się kocha i spełniać marzenia pomimo choroby.