Bloger - REZASTA.NET

Od 16 lat zmaga się z seropozytywnym reumatoidalnym zapaleniem stawów. Choroba przerwała jego przygodę ze sportem i naukę brazylijskiej sztuki walki – capoeiry. Miał wówczas 17 lat i wielkie plany na otworzenie swojej szkółki, w której wśród osób zapalonych do akrobatyki mógłby robić salta, śruby i obroty na jednej ręce. Mimo łagodnego przebiegu, rzut choroby w 2004 roku wymusił na nim nieoczekiwaną zmianę kierunku studiów. Większe doświadczenie oraz świadomość choroby stały się impulsem do stworzenia w 2011 roku bloga REZASTA.NET – obecnie jednego z największych „dzienników o RZS” w Polsce, który czytany jest przez tysiące chorych oraz ich rodziny. Opisuje w nim własne doświadczenia z chorobą, służbą zdrowia oraz dzieli się informacjami, tłumaczonymi z anglojęzycznych portali. Od kilku lat przyjaciel stowarzyszenia "3majmy się razem". Wielki fan filmów science fiction, ciekawostek naukowych oraz muzyki filmowej. Kocha jeździć na rowerze i przekonywać, że RZS to nie koniec świata.

www.rezasta.net


Katarzyna Frąckowiak 

Od 13 roku życia choruje na reumatoidalne zapalenie stawów. W 2014 roku trafiła do szpitala z podejrzeniem białaczki. Po przeprowadzeniu szczegółowych badań zdiagnozowano u niej młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów. Zły stan zdrowia zmusił nastolatkę do podjęcia nauki w trybie indywidualnym. W wieku 18 lat rozpoczęła, trwającą do dziś, terapię lekami biologicznymi. Skuteczne leczenie oraz dobra współpraca z lekarzami sprawiła, że choroba została zahamowana i dzięki temu dziś może prowadzić normalne życie.

Na co dzień jest redaktorką w portalach internetowych: Sophisti i Hiro. Kilka lat temu założyła popularnego bloga modowo-lifestyle’owego – Coeurs De Foxes. Na Facebooku i Instagramie prowadzi profil Fashion People Poland, gdzie pokazuje modnie ubranych ludzi z Polski. W 2015 roku napisała autobiograficzną książkę „Nie boję się ciemności”, w której opisuje swoje codzienne życie i zmagania z RZSem. Autorka pokazuje również, że dzięki wytrwałości i wsparciu najbliższych można robić to, co się kocha i spełniać marzenia pomimo choroby.

www.coeursdefoxes.com


Blogerka - Walcz zawsze do końca

Od siódmego roku życia choruje na reumatoidalne zapalenie stawów. Znaczną część dzieciństwa spędziła w szpitalach oraz sanatoriach. Wszelkie trudności życiowe próbuje przekładać na pomoc innym, dlatego jest członkiem Stowarzyszenia „3majmy się razem” i aktywnie uczestniczy również w kampanii „Reumatyzm Ma Młodą Twarz”. Blogerką jest od trzech lat. Postanowiła pisać, aby móc udowodnić sobie, że życie osoby niepełnosprawnej może być pełnowartościowe. Jej mottem życiowym są słowa Nicka Vujcicia „Upadnij siedem razy, wstań osiem!”. W wolnych chwilach uwielbia czytać książki.

www.walczzawszedokonca.wordpress.com